آرشیو راهیان نور

 • 5/شهر/1397 - 12:57
  به گزارش خبرگزاری بسیج دانش آموزی از سمنان ، یوسفعلی طاهری مسئول بسیج دانش آموزی استان سمنان از اعزام بیش از 300 دانش‌آموز به اردوی معرفتی زیارتی راهیان نور شمالغرب کشور خبر داد و گفت: دانش‌آموزان دختر و پسر طی دو دوره چهار روزه از 2تا 8 شهریور ماه به استان کردستان اعزام خواهند شد.
 • 8/دى/1395 - 11:23
 • 24/آبا/1395 - 11:28
  امام صادق(ع) درباره ثواب زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده می‌فرماید: کسى که با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود، خداوند به هر قدمى که برمى‏دارد یک حسنه برایش نوشته ، یک گناه از او محو مى‏فرماید ، یک درجه مرتبه‏اش را بالا مى‏برد، وقتى به زیارت رفت، حق تعالى دو فرشته را مامور او مى‏‌فرماید که آنچه خیر از دهان او خارج می‌شود را نوشته و آنچه شر و بد است را ننویسند و وقتى برگشت با او وداع کرده و به وى مى‏‌گویند: اى ولىّ خدا! گناهانت آمرزیده شد ،تو از افراد حزب خدا ، حزب رسول او و حزب اهل‌بیت رسولش هستی، به خدا قسم!
 • 12/آبا/1395 - 11:07
    گزيده اي از وصيت نامه شهدا "شهدا میگویند مرگ بر آمریکا "
 • 5/آبا/1395 - 11:20
  در یکی از روزهای بهاری اردیبهشت 1346 مصادف با سوم محرم در شهر خون و قیام در خانه ای محقر و کوچک در محله پامنار قم فرزندی متولد شد که وی را محمدحسین نامیدند.دوران کودکی‌اش همراه سایر فرزندان خانواده و در کنار برادرش داوود که وی نیز سه سال بعد از شهادت محمد حسین به فیض شهادت نائل آمد، در زیر سایه محبت و توجه پدر و مادری مهربان با صفا و صمیمیت سپری شد. در سال 1352 به مدرسه رفت و کلاس اول تا چهارم ابتدایی را با یک معلم روحانی طی کرد. سال پنجم ابتدایی و نیز اول و دوم راهنمایی را به دلیل انتقال خانواده‌اش به شهر کرج در دو مدرسه این شهر گذراند.
 • 19/مهر/1395 - 13:10
  به گزارش سمنان بيست جلسه هماهنگي اردوي راهيان نور دانش آموزي برگزار گرديد
  در اين جلسه مقرر شد كه 4000نفر دانش آموز دختر و پسر به مناطق جنوب كشور اعزام شوند
  اردوي راهيان نور كه از 10 مهرماه با حضور يك كاروان به كرمانشاه منطقه غرب كشور و بازديد از مناطق بازي دراز قصرشيرين پاوه و تنگه مرصاد آغازگرديد تا پايان امسال ادامه خواهد داشت
 • 6/مهر/1395 - 11:54
  شهدا فرشته نیستند؛ انسانهای والا مقامی هستند از جنس خودمان، از شهر و دیار و خانواده و فامیل خودمان. این روزها که میان مدافعان حرم، شهدای متولد دهه ی 60 و 70 فراوانند، راحت تر می توانیم بگوییم که شهدا، یکی از همین کسانی هستند که داریم با آنها زندگی می کنیم و پرواز هر یک از آن ها، موجی از غبطه و آرزو در دل ما به پا می کند. اما چه چیزهایی شهید را "شهید" می کند؟ آرزوی شهادت یعنی آرزوی یک پایان بی نظیر. البته پایان اقامت موقت در دنیا و آغاز عالم جاودانگی. زندگی دنیاییمان هر گونه که بگذرد، با تمام سختی ها و پیچ و خم ها، آرزو داریم با شهادت خاتمه یابد. چون بهتر از این، نمی توان تصور کرد.
 • 6/بهم/1392 - 13:29
  سالروز شهادت شهید سیده طاهره هاشمی دختر نوجوان 14 ای است که شوق به شهادت چنان در وجودش بود که د همواره مطرح مي کرد باز عقب مانديم. برادران رفتند و شهادت قسمت ما نشد باز قرعه به نام ما نيافتاد.چرا شهادت نصيب برادران مي شود اما خواهران بي نصيبند! با آسماني شدن طاهره زنان فهميدند شهادت هم قسمت آنها مي شود، آن هم شهادت نوجواني 14 ساله!
 • 6/بهم/1392 - 09:18
  شهیده سیده طاهره هاشمی انجپلی «شهید شاخص جامعه زنان کشور در سال 1392» در اول خردادماه 1346، در روستای شهربانومحله شهرستان آمل به دنیا آمد، این شهیده مجاهد در جریان حماسه ششم بهمن مردم انقلابی و ولایتمدار شهر هزار سنگر آمل در سال 1360، در حال امدادرسانی به مردم رزمنده، توسط معاندان جنگل، به شهادت رسید.