97/7/24
تعداد نظرات:0
12:05
شماره مطلب:139772434189
-A A +A
قرارهای محیط زیستی هفته سوم مهر ماه

دانش آموزان در ایلام ‌گل کاشتند/ زنگ روز جهانی کودک و محیط زیست در شوشتر نواخته شد+تصاویر

در جریان قرارهای محیط زیستی این هفته همراهی کودکان در پاسداشت محیط زیست به مناسبت روز کودک و محیط زیست چشمگیرتر بود دانش آموزان یک دبستان در استان ایلام گل هایی را به مناسبت این روز در مدرسه خود کاشتند و زنگ روز جهانی کودک و محیط زیست در شوشتر نواخته شد.

به گزارش بیست: اخبار محیط زیستی هفته سوم مهرماه با حضور کودکان رنگ و بویی دیگر گرفت. سمن‌ها و فعالان محیط زیستی هفته کودک را سبزتر از همیشه گرامی داشتند و با مشارکت وارثان آینده زمین با آموزش، فرهنگ‌سازی و برگزاری برنامه‌های متنوع در صیانت از محیط زیست کوشیدند.  مانیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز رسانه ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم.

*گلستان، گلستان شد

برنامه 6 روزه پاکسازی حاشیه جاده پارک ملی گلستان که با شعار «گلستان را گلستان باید» از ۱۵ مهرماه آغاز شده بود با پاکسازی حدود 2 کیلومتر از دوطرف جاده این اصلی این منطقه از زباله پایان یافت. در این برنامه که با همکاری «کمپین سه شنبه های بدون خودرو» و «انجمن ما به درختان نیازمندیم» برگزار شد، بیش از 200 نفر از سراسر کشور حضور داشتند.

*طبیعت، کودکان بی سرپرست بمی را در آغوش گرفت

به‌مناسبت روز ملی کودک و محیط زیست 100 کودک بی‌سرپرست موسسات خیریه بم به همت موسسه مردم نهاد «یاوران ندای زمین» با محیط زیست اشنا شدند. این برنامه روز جهانی کودک با اجرای برنامه های متنوع از جمله نقاشی و کاردستی با لوازم یکبار مصرف با موضوع محیط زیست پرواز بادبادک ها در ارگ جدید بم برگزار شد.

*در جشنواره روز جهانی کودک یک کوچه به نام کودک شاد نام گذاری شد

با همت «انجمن بوم بانان گیلان» جشنواره روز جهانی کودک شامل اجرای ویژه ‌برنامه این روز، نام‌گذاری یک کوچه به نام کودک شاد و استفاده رایگان از شهربازی پارک ساحلی، با همکاری شهرداری و شورای شهر آستانه‌ اشرفیه برگزار شد. 

*جشنواره ی پرواز بادبادک ها در محله کوجووار آذربایجان شرقی برگزار شد

به مناسبت هفته کودک و با همت «کانون سلامت محله کوجووار تبریز» و «همیاران اجتماعی یاشیل کوجووار» در محوطه مدرسه شهید پروانه، جشنواره پرواز بادبادک ها با مشارکت گسترده اهالی برگزار شد.

*کارگاه آموزشی تفکیک از مبدا برای کودکان بندر کیاشهر برگزارشد

به مناسبت روز جهانی کودک و محیط زیست کارگاه آموزش تفکیک از مبدا و تفکیک رنگ درب بطری های پلاستیکی توسط «انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان» با حضور۲۰۰ دانش آموز دبستان شهید حسندوخت بندر کیاشهر برگزار شد.

*دانش آموزان شیروانی به استقبال نوروز 1398 رفتند

دانش آموزان دبستان سما شیروان در استان خراسان شمالی در روز جهانی کودک برای «نه گفتن به سبزه نوروز 1398» بذر گل کاشتند. قرار است این گلدان‌ها توسط گلخانه شهرداری پرورش یافته و قبل نوروز به دانش آموزان اهداء شود.

*کودکان دبستانی در کارگاه آموزش محیط زیستی شرکت کردند

کارگاه آموزش محیط زیست با محوریت تفکیک از مبدا توسط «موسسه پیشگامان محیط زیست کیاشهر» و شرکت پسماند پردازگر بوجاق در دبستان حضرت زینب بندرکیاشهر در استان گیلان به مناسبت روز جهانی کودک و محیط زیست برگزار شد.

*فیلترهای سیگار در خرم آباد جمع آوری شد

جمع آوری فیلترهای سیگار و درب های پلاستیکی در پارک کیو توسط دانش آموزان مدرسه ام البنین با همکاری «انجمن همیاران سبز خرم آباد» در لرستان انجام شد.

*در روز جهانی کودک برنامه ی شاد محیط زیستی در شیروان برگزارشد

به مناسبت روز جهانی کودک برنامه شادی همراه با مضمون محیط زیستی برای دانش آموزان دبستان دخترانه سما شیروان در خراسان شمالی اجرا شد و دانش آموزان پیام خود را با درب های بطری بازیافتی روی زمین نوشتند.

*در گیلان نمایشگاه محیط زیستی برای کودکان برپا شد

با همت کارگروه آموزش و پژوهش کودک و نوجوان «انجمن بوم بانان گیلان» به مناسبت روز ملی کودک و محیط زیست، نمایشگاهی از دست آوردهای کودک و نوجوان در حوزه های مختلف از جمله محیط زیست در شعبات کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان گیلان ـ شهرستان رشت به مدت سه روز برپا شد. همزمان با برپایی این نمایشگاه، کارگاه های آموزشی محیط زیستی نیز به منظور آشنایی کودکان و نوجوان با محیط زیست و مفاهیم مرتبط با آن از قبیل تعریف زباله، انواع زباله، چگونگی جداسازی پسماند خشک و پسماند تر، کاغذ زباله نیست و نحوه جمع آوری آن به صورت مجزا، دلایل و اهداف جمع آوری درب های بطری و ساخت کاردستی با آن، به صورت پرسش و پاسخ و قصه خوانی برای کودکان در نظر گرفته شد.

*دانش آموزان در اسفراین به عنوان سفیر فرهنگی انتخاب شدند

«انجمن سفیران مهربانی اسفراین» با همکاری فرهنگسرای شهرداری این شهر در استان خراسان شمالی و دبستان امت، به مناسبت روز جهانی کودک و محیط زیست، برنامه پاکسازی در پارک قائم و  بازدید از پارک ملت و صرف صبحانه سالم و گرم را برگزار کرد.

در این برنامه از راهکارهای تفکیک زباله و چالش نه به تولید زباله صحبت شد و دانش آموزانی به عنوان سفیر فرهنگی انتخاب شدند.

*کارگاه کودک و محیط زیست در گیلان برگزارشد

«انجمن بوم بانان گیلان» در هفته ملی کودک با مشارکت اداره محیط زیست شهرستان لاهیجان کارگاه کودک و محیط زیست را برای دانش آموزان  دبستان علم و دانش در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان لاهیجان برگزار کرد.

*برنامه  روز جهانی کودک و محیط زیست در سبزوار انجام شد

برنامه ی مشترک «سمن سرزمین بادغوث» و اداره محیط زیست سبزوار در استان خراسان رضوی به‌مناسبت روز کودک و محیط زیست در دبستان پسرانه شاهد انجام شد. همچنین با همت اعضای این سمن، کارگاه بازیافت و پسماند در دبستان دخترانه فرهنگ برگزارشد.

*دانش آموزان لاهیجانی با تالاب ازبرم در این شهر آشنا شدند

به مناسبت روز کودک و محیط زیست دانش آموزان مدرسه سبز سما در لاهیجان از «تالاب ازبرم گیلان» بازدید کردند و با توضیحات کارشناس محیط زیست مدرسه با اهمیت حفاظت از تالاب‌ها، ارزش‌ها و دلایل نابودی آنها آشنا شدند.

*شعار نه به شکار با اجرای تئاتری در مریوان طنین انداز شد

تئاتر خیابانی شکارچی توسط کمیته کودک و نوجوان «انجمن سبز چیای مریوا» استان کردستان به مناسبت هفته کودک و با شعار «نه به شکار» اجرا شد.

*زنگ روز جهانی کودک و محیط زیست در شوشتر نواخته شد

«انجمن هواداران کارون زلال شوشتر» همزمان با روز جهانی کودک برنامه های متنوعی اجرا کردند. برگزاری مسابقه نقاشی روی کاغذ و نقاشی انگشتی، مسابقه پرواز بادبادک ها و اهدای جوایز به نفرات برگزیده و لوح تقدیر و کتاب محیط زیستی به مدیر و مربیان مهدکودک ریحانه، همچنین برگزاری مسابقه نقاشی در مدرسه ام البنین و نواختن زنگ روز جهانی کودک و محیط زیست در دبستان گلشن از جمله این برنامه ها بود. علاوه بر این برنامه کاشت نهال در کانون پرورش فکری توسط کودکان بهمراه دیگر انجمن ها صورت گرفت.

*دانش آموزان در ایلام ‌گُل کاشتند

دانش آموزان یک دبستان با همت «انجمن بانوان طبیعت آبدانان» استان ایلام گُل هایی را به مناسبت روز جهانی کودک و محیط زیست در مدرسه خود کاشتند.

*دختران فرهنگ، کارگاه بازیافت برگزار کردند

با همت «سمن سرزمین بادغوث» و اداره محیط زیست سبزوار در استان خراسان رضوی، کارگاه بازیافت و پسماند در دبستان دخترانه فرهنگ برگزارشد.

*بادرودی ها 10 کیلومتر از طبیعت را پاکسازی کردند

«انجمن دوستان کوهنورد بادرود» با شعار «بنویسیم محیط زیست بخوانیم زندگی»، مسیر 10 کیلومتری قلعه ماریا تا کویر ریگ شق را پاکسازی کردند. در این برنامه که با هماهنگی و حضور مسئول اداره ورزش و جوانان بادرود برگزار شد، بیش از 30 نفر حضور داشتند.

*رکاب زنی دربهبهان با اهدای گل به کودکان همراه شد

در صد و بیست و دومین برنامه گروه «رفتگران طبیعت بهبهان»تعدادی از اعضای گروه با شعار هوای خوب ساختنی است، حدفاصل میدان شهید محسنی تا میدان ارجان و مسیر برگشت آن تا پارک پردیس را رکاب زدند.

*منطقه  گردشگری چال باباشاه در شهرشتان اقلید پاکسازی شد

هشتاد و نهمین برنامه پاکسازی گروه «همیاران و پاکسازان طبیعت اقلید» به پاکسازی منطقه گردشگری چال باباشاه در استان فارس اختصاص یافت. در این برنامه که تعدادی از دانشجویان مرکز آموزش عالی اقلید به عنوان میهمان حضور داشتند، به‌مناسبت بزرگداشت روز حافظ علاوه بر پاکسازی طبیعت، شعرخوانی و حافظ خوانی نیز انجام شد. همچنین بمناسبت روز کودک و محیط زیست به کودکان همیار جوایزی اهدا شد.

*بهبهان می‌خواهد اولین شهر بدون زباله ایران باشد

بیش از ۴۰ نفر از اعضای گروه «رفتگران طبیعت بهبهان» برای رسیدن به اولین «شهر بدون زباله»، بوستان فرهنگسرا را پاکسازی کردند. در پایان این برنامه به مناسبت هفته کودک به هریک از کودکان گروه یک شاخه گل اهدا شد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.