97/7/24
تعداد نظرات:0
14:49
شماره مطلب:139772434192
-A A +A
معاون ابتدایی آموزش‌وپرورش در گفت و گو با بیست:

در استان تهران استانداردهای تراکم دانش آموزان رعایت نمی شود

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: باید استانداردهای مربوط به کیفیت از جمله تراکم دانش‌آموزان رعایت شود که البته در استان تهران متاسفانه ما بیشترین تراکم کلاس‌ها را شاهد هستیم.

 

به گزارش بیست رضوان حکیم‌زاده گفت: با وجود این که وزارت آموزش و پرورش حتی ریالی، بابت این دانش‌آموزان چه از سازمان‌های بین‌المللی و چه از اعتبارات داخلی دریافت نکرده است ولی با توجه به فرمان مقام معظم رهبری که آموزش را حق هر کودکی می‌داند و پیگیری‌های دولت در این باره، امکانات تحصیل برای این کودکان هم، از سوی آموزش و پرورش فراهم شده است.

او ادامه داد: بر اساس نشانگرهایی که شورای عالی آموزش و پرورش تصویب کرده، باید حداکثر ظرفیت کلاس در مقطع ابتدایی 26 نفر باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: هم‌اکنون در بسیاری از مدارس کشور بیش از این میزان دانش‌آموز در کلاس‌ها حضور دارند. مازاد دانش‌آموزان در این کلاس‌ها باید به عنوان کمبود نیروی انسانی برای دوره ابتدایی در نظر گرفته و در ظرفیت‌های استخدامی سال‌های آینده به این نکته توجه شود.

حکیم‌زاده گفت: باید استانداردهای مربوط به کیفیت از جمله تراکم دانش‌آموزان رعایت شود که البته در استان تهران متاسفانه ما بیشترین تراکم کلاس‌ها را شاهد هستیم.

همچنین در ادامه این بازدید، معاون وزیر آموزش و پرورش در فرون‌آباد حضور یافت و لوح سپاس وزیر آموزش و پرورش از فتانه ورمزیار، مدیر دبستان دخترانه مائده فرون‌آباد پاکدشت و معاونان این مدرسه را تقدیم آن‌ها کرد. وزیر آموزش و پرورش از مدیر این مدرسه برای حمایت مناسب از دانش‌آموزان ایرانی و اتباع در این مدرسه تقدیر کرده بود.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.