97/11/3
تعداد نظرات:0
11:14
شماره مطلب:139711335182
-A A +A

بسته خبری آموزش و پرورش در این هفته

هر چهارشنبه با بسته خبری بیست از آخرین اخبار آموزش و پرورش با خبر شوید.

به گزارش بیست؛

جزئیات آزمون استخدامی و ظرفیت جذب آموزش و پرورش تشریح شد

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش، جزئیات برگزاری مجدد آزمون استخدامی آموزش‌و‌پرورش برای جذب نیرو را تشریح کرد.

یارمحمد حسین‌بر درباره استخدام مجدد در وزارت آموزش و پرورش و برگزاری آزمون استخدامی اظهار کرد: برای جذب نیرو تقاضای مجوز از سازمان اداری و استخدامی داشتیم و منتظر تایید مجوز هستیم که اگر با آن موافقت شود در قالب  آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی جذب نیرو خواهیم داشت.

شرایط پذیرش بدون کنکور برای ترم بهمن دانشگاه‌ها

جزییات پذیرش دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی برای ترم بهمن ۹۷ منتشر شد.

سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای از آغاز پذیرش صرفا سوابق تحصیلی برای بهمن ماه 97 از تاریخ29 دی لغایت 6 بهمن ماه خبر داد.

هم‌اکنون پذیرش در رشته‌های تحصیلی دارای  پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی در پردیس دانشگاه صنعتی شریف در کیش, مؤسسات غیرانتفاعی، مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام‌نور (اعم از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1397 ثبت‌نام کرده یا نکرده‌اند) انجام خواهد شد.

موضع جدید بطحایی درباره «مشق شب»/ وزیر به دیدار مراجع می‌رود؟

وزیر آموزش پرورش موضع قطعی خود درخصوص مشق شب را اعلام کرد.

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، در پاسخ به این سوال که آیا موضع حضرتعالی درباره مشق شب تغییر کرده است؟ گفت: خیر؛‌ به هیچ عنوان،‌ به هیچ عنوان.  ی افزود:‌ مشق شب به تعبیری که از گذشته داشتیم، آفت بسیار بزرگ برای رشد و تربیت بچه‌هاست. وزارت آموزش و پرورش همچنان مصرانه به دنبال این است که ماهیت تکالیف منزل تغییر کند و بچه‌ها باید به سمت تمرین مهارت‌های زندگی و اجتماعی، بهداشت و محیط زیست بروند.

وزیر آموزش و پرورش درباره گلایه صاحبان برخی کتب‌های آموزشی و کنکوری از وزیر آموزش و پرورش به دلیل ندادن وقت ملاقات گفت: من یادم نمی‌آید کسی از من وقت خواسته باشد. سیاست وزارتخانه مشخص است و دیگران باید خود را با سیاست‌های وزارتخانه تطبیق دهند.

بطحایی در پاسخ به این پرسش اگر نیاز باشد در این زمینه با مراجع نیز دیدار می‌کنید و به قم خواهید رفت یا خیر؟ تصریح کرد: بله، اگر نیاز باشد.

سند ملی "تربیت، آموزش و سلامت جنسی" تدوین می‌شود

سند ملی "تربیت، آموزش و سلامت جنسی کشور" توسط وزارت آموزش‌وپرورش با همکاری وزارت بهداشت و شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین می‌شود.

جلسه بررسی "سند ملی تربیت، آموزش و سلامت جنسی کشور" به ریاست دکتر سید سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی روز یکشنبه 23 دی 97 در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در این جلسه که وزرای علوم،  فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده و معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت حضور داشتند پس از بحث و بررسی اعضاء مقرر شد "سند ملی تربیت، آموزش و سلامت جنسی کشور" با محوریت وزارت آموزش و پرورش و همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین و سپس توسط وزارت آموزش و پرورش در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.

گفتنی است این سند با هدف ارتقاء آگاهی, سواد و سلامت جنسی و مواجهه با مخاطرات جنسی برمبنای تعلیم و تربیت اسلامی تهیه شده است.

زمان برگزاری کنکور ۹۸ تغییر نکرده است

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ ۱۵ مهر ماه در پیک سنجش اعلام کردیم آزمون سراسری سال ۹۸ در تاریخ ۱۳ و ۱۴ تیر ماه ۹۸ برگزار می‌شود و زمان برگزاری کنکور تغییری نکرده است.

حسین توکلی اظهار کرد: در اطلاعیه‌ای که 15 مهر ماه منتشر شد اعلام کردیم ثبت‌نام آزمون سراسری سال 98 از روز چهارشنبه 24 بهمن 97 آغاز می‌شود و تا روز پنجشنبه دوم اسفند ادامه خواهد داشت.

وی افزود: آزمون سراسری سال 98 در روزهای پنجشنبه 13 و جمعه 14 تیر ماه 98 برگزار می‌شود و اگر با ماه رمضان تلاقی می‌کرد زمان برگزاری آزمون تغییر می‌کرد و معمولاً در هفته اول تیر برگزار می‌شد.

پیش از این عبدالرسول عمادی در واکنش به اعتراض دانش‌آموزان پایه دوازدهم نسبت به فاصله کم پایان امتحانات نهایی و برگزاری کنکور گفته بود: "کنکور به‌شدت محدود شده است و می‌توان در بازه زمانی دیگری آن را برگزار کرد. زمانی که جمعیت داوطلبان کنکور زیاد بود در تیرماه برگزار می‌شد اما هم‌اکنون چون تعداد داوطلبان کاهش یافته می‌توان کنکور را در مردادماه برگزار کرد و نظام آموزش و پرورش نمی‌تواند خودش را با کنکور هماهنگ کند".

مدیرکل ارزیابی و عملکرد آموزش و پرورش خبر داد: اجرای طرح نظارت و ارزیابی بر اقامه نماز در مدارس

مدیرکل ارزیابی و عملکرد وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح نظارت و ارزیابی بر اقامه نماز در مدارس خبر داد. جلسه شورای عالی نماز وزارت آموزش‌ و پرورش با حضور وزیر آموزش‌ و پرورش و رئیس ستاد اقامه نماز کشور در اردوگاه باهنر تهران برگزار شد.

در این جلسه اعضای این شورا پیشنهاد‌هایی را در خصوص ارتقای وضعیت اقامه نماز در مدارس ارائه دادند.

علیرضا مدیرکل ارزیابی و عملکرد آموزش و پرورش نیز با ارائه گزارشی از وضعیت اقامه نماز در مدارس اظهار کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده 24 هزار و 197 مدرسه در سامانه الکترونیکی نظارت و ارزیابی نماز مدارس، وضعیت خود را اعلام کردند و منتظریم این آمار به حدود 80 هزار مدرسه برسد.

وی از اجرای طرح نظارت و ارزیابی بر اقامه نماز در مدارس خبر داد و گفت: بر اساس شاخص‌های هجده‌گانه، ارزیابی نهایی از عملکرد مدارس در حوزه نماز انجام خواهد شد و برترین‌ها را مورد تشویق قرار خواهیم داد.

کمرئی ادامه داد: هیچ مدرسه‌ای خارج  از طرح نظارت و ارزیابی قرار نخواهد داشت لذا این سامانه را در سال آینده نیز فعال خواهیم کرد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور خبر داد: ارائه آموزش های امدادی به دانش آموزان برای مقابله با آسیب های چهارشنبه سوری

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: در سال گذشته با ارائه آموزش های لازم به خصوص در قشر دانش آموز و نوجوان، 30 درصد از میزان مصدومین و 50 درصد از میزان بستری های ناشی از حوادث مراسم شب چهارشنبه آخر سال کاهش پیدا کرد. پیرحسین کولیوند درخصوص تمهیدات سازمان اورژانس به منظور فرهنگ سازی رفتاری در مراسم چهارشنبه آخرسال، اظهار داشت: سازمان اورژانس کشور در این راستا، با هماهنگی سایر ارگان ها، آموزش های لازم را از اوایل مهرماه در مدارس و مساجد و اماکنی که مردم و به خصوص نوجوانان اجتماع دارند، آغاز کرده است.

توضیحات درباره وضعیت ۵۰هزار ابلاغ مورددار آموزش‌وپرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش درباره ۵۰هزار ابلاغ مورددار در این وزارتخانه توضیحاتی داد.

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اخیراً گفته بود " 50 هزار ابلاغ مورددار را در این وزارتخانه شاهد هستیم یعنی افرادی مرخصی بدون حقوق گرفتند و در لیست حقوق هستند، برخی از دو محل حقوق می‌گیرند و  برخی افراد مامور در دیگر دستگاه‌ها بودند ولی باز هم از آموزش و پرورش حقوق می‌گرفتند."

در همین رابطه، علی الهیار ترکمن اظهار کرد: موضوعی که بنده در بوشهر مطرح کردم در یک جلسه داخلی بود و متأسفانه بدون اطلاع‌رسانی برخی مباحث را منعکس کردند.

وی افزود: آموزش‌وپرورش در شروع هر سال تحصیلی نیروهایش را ساماندهی می‌کند و این کار براساس نقل و انتقال و بازنشستگی‌ها انجام می‌شود و به فرصت یک ماهه یا دو ماهه نیاز داریم تا بتوان مباحث را به روز کرد یعنی بازنشسته‌ها را خارج و نقل و انتقالی‌ها را در جاهای جدید جانمایی کرد.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه: امکان ترمیم نمره برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم در کنکور 98 نیست.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: امکان ترمیم نمره برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم امسال در کنکور 98 وجود ندارد. عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «با توجه به اینکه 85 درصد ظرفیت ورود به دانشگاه‌ها از طریق سوابق تحصیلی است، شرایط ترمیم نمره چگونه است؟»، اظهار کرد: اگر فرصت شرکت داوطلب در کنکور تا اخذ دیپلم به حدی باشد که یک دوره امتحان نهایی فاصله داشته باشد، می‌تواند در فرایند ارتقای تحصیلی یکبار دیگر امتحان دهد.

وی ادامه داد: طبیعی است که اگر اخذ دیپلم به‌گونه‌ای باشد که باید بعد از آن در کنکور شرکت کند فرصتی برای ترمیم سوابق تحصیلی نیست یعنی اگر دانش‌آموز دی ماه امتحان نهایی را بدهد و دیپلم بگیرد و کنکور در تیرماه باشد، می‌تواند برای ترمیم سوابق تحصیلی یک بار در امتحانات خرداد ماه شرکت کند ولی اگر خردادماه دیپلم بگیرد، فرصتی ندارد.

پویش «آرزوها» ایجاد شد/ بیایید برای آینده نظام آموزشی آرزو کنیم

پویش «آرزوها» برای ترسیم چشم‌انداز امیدبخش برای آینده نظام تعلیم و تربیت در کشور ایجاد شده است پس بیایید برای آینده نظام آموزشی آرزو کنیم. رویداد چهارسوق، پویشی را به عنوان «پویش_آرزوها» طراحی کرده است؛ در تعریف این پویش در تارنمای چهارسوق آمده است: «آرزوها آینده را خواهند ساخت. بیایید برای آینده نظام آموزشی آرزو کنیم. صبر کنید. خیلی دور نروید. پنج سال آینده را در نظر بگیرید. برای آن دوران چه آرزویی دارید؟».

محمد آزین دبیر رویداد چهارسوق در خصوص این پویش توضیح داد: از هر کسی که در حوزه تعلیم و تربیت دغدغه دارد از وزیر آموزش و پرورش گرفته تا دانش‌آموز، والدین، معلم، دانشجو، صاحبنظر، کارشناس، کارمند و کارگر می‌خواهیم در این پویش شرکت کند.

وی ادامه داد: فرقی نمی‌کند نقشی که در نظام آموزشی داریم بزرگ است یا کوچک بلکه کافی است به‌ فکر تحول در نظام آموزشی باشیم و اولین گام در این مسیر، خواستن است؛ خواستن آن‌چه باید باشد.

آزین افزود: پویش آرزوهای چهارسوق، حرکتی جمعی است که قصد دارد خواسته‌های تحولی جامعه فعالان آموزش را جمع‌آوری کرده و نمایش دهد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس خبر داد: نامه نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور درباره ناکارآمدی بیمه تکمیلی فرهنگیان

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس از مکاتبه نمایندگان مجلس با رئیس جمهور برای اعلام نارضایتی فرهنگیان و لزوم بازنگری بیمه تکمیلی فرهنگیان خبر داد. حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان از مکاتبه نمایندگان مجلس با رئیس‌جمهور برای اعلام نارضایتی فرهنگیان و لزوم بازنگری بیمه تکمیلی فرهنگیان خبر داد و اظهار کرد: در این نامه با اشاره به شرایط نامطلوب «بیمه تکمیلی فرهنگیان» که سبب نارضایتی حداکثری در میان فرهنگیان کشور شده است به مواردی مانند حذف سهم وزارت آموزش وپرورش و افزایش نرخ‌های جدید که باعث فشار اقتصادی به خانواده فرهنگیان شده است؛ همچنین تأخیر چندین ماهه در باز پرداخت‌ها حق بیمه به فرهنگیان که به نارضایتی‌ها دامن می‌زند، تأکید شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور: همچنان راه‌های نرفته زیادی برای اقامه نماز وجود دارد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: هر ساله عملکرد وزارت آموزش و پرورش در خصوص نماز مورد بازنگری قرار گیرد چرا که همچنان راه‌های نرفته زیادی برای اقامه نماز وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در جلسه شورای عالی نماز وزارت آموزش‌ و پرورش، اظهار کرد: هر چند آموزش‌ و پرورش هر سال رتبه برتر را در زمینه اقامه نماز بین دستگاه‌های کشور کسب می‌کند اما به دلیل گستردگی این دستگاه ضروری است هر ساله عملکرد این وزارتخانه در خصوص نماز مورد بازنگری قرار گیرد چرا که همچنان راه‌های نرفته زیادی برای اقامه نماز وجود دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: مشکل دنیای امروز علم نیست بلکه انحراف علم از اخلاق است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.